top of page

Adršpach a okolí

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Jsme moc rádi, že jste si vybrali právě naší destinaci pro vaši dovolenou. Ať už k nám jedete na týdenní pobyt nebo třeba jen kratší návštěvu, rádi vám poradíme s vhodným naplánováním prohlídky skalních okruhů a dalších výletů v okolí.

Uděláme vše proto, aby se vám u nás na Broumovsku líbilo!
 
OBJEVUJTE ADRŠPACH

Kromě oblíbeného skalního okruhu, který rozhodně stojí za návštěvu, doporučujeme našim hostům prozkoumat další hezká místa v Adršpachu, zejména Křížový vrch (667 m. n. m., na který vede křížová cesta se souborem litinových reliéfů ze 17. století. Hezkou nenáročnou procházku si můžete udělat také na Starozámecký vrch, kde vyjdete až na zříceninu hradu ze 13. století. Navštivte také adršpašský zámek, kde se nachází muzeum českého pískovcového lezení, můžete si zde dát také zákusek a kávu a děti se venku zabaví na menším dětském hřišti.
adrspach-1604217.jpg
.jpg
_DSC0981.JPG
DSC00356.JPG
IMG_8707.HEIC
ADRŠPAŠSKÉ SKÁLY

Adršpašské skály se nachází cca 10 minut pěšky od ubytování. Skalní okruh je dlouhý 3,5 km a na jeho prohlídku byste si měli vyhradit 2,5 - 3 hodiny. Můžete se těšit na 16m dlouhý vodopád, projížďku po skalním jezírku, exponované vyhlídky, křišťálově čistou pískovnu nebo uličku úzkou pouhých 50 cm. Vstupenky si můžete zakoupit online nebo se nás zeptejte na KARTU HOSTA.

TEPLICKÉ SKÁLY

Teplické skalní město je od toho Adršpašského odděleno Vlčí roklí. Jeho prohlídkový okruh vede po modré značce a je dlouhý asi 6 km. Teplické skály jsou známé svými vysokými skalními útvary a rozsáhlými masivy. Symbolem Teplických skal je Skalní koruna, ale můžete se zde těšit na vyhlídku Střmen, chrámové stěny nebo místo zvané Sibiř, kde i v létě můžete najít sníh. Ke vstupu do Teplických skal se z Adršpachu pohodlně dostanete vlakem (1 zastávka)

 

KŘÍŽOVÝ VRCH

Když je skalní město plné, odpočinek hledejte na Křížovém vrchu.  Ten se nachází přímo naproti skalnímu městu Adršpach, za velkým parkovištěm, a není součástí skalního okruhu (neplatí se vstupné). Na vrchol se dostanete po křížové cestě ze 17. století s biblickými výjevy zasazených přímo do skal. Na vrcholu Vás čeká železný kříž z roku 1857 a především nádherný výhled na okolí Adršpachu. Při dobré viditelnosti dohlédnete až na hřeben Krkonoš. 

 

ZÁMEK ADRŠPACH

Zámek v Adršpachu stojí už stovky let. Při jeho návštěvě se vrátíte nejen do dob barona Nádherného, do bývalé adršpašské přádelní školy, ale poznáte i počátky českého pískovcového lezení, který k Adršpachu neodmyslitelně patří. Můžete se také pobavit s rodinou při hraní únikové hry, která Vás vtáhne do pohádky Třetí princ. Návštěvu si můžete osladit dortem a kávou v zámecké kavárně.

 

STAROZÁMECKÝ VRCH

Zřícenina hradu Adršpach na Starozámeckém vrchu (681 m n. m.) pochází ze 13. století. Když zvládnete pár strmých schodů, naskytne se Vám výhled na Dolní Adršpach a celé skalní město.

AKTIVITY V ADRŠPACHU A OKOLÍ

Pokud se v oblasti plánujete zdržet déle než pár dní, můžete vyzkoušet například zábavnou únikovou hru Třetí Princ v Zámku Adršpach, vyjížďky na koních na nedalekých farmách, oblíbenou aktivitou je také cyklistika (z Adršpachu vede krásná nenáročná cyklostezka podél skal až do Teplic na Metují), doporučujeme také vyhlídkové lety horkovzdušným balónem a nebo třeba koupání v nedalekém koupališti. Množství vodních aktivit nabízí také necelou hodinu jízdy autem vzdálená vodní nádrž Rozkoš (přezdívaná někdy jako "východočeské moře"), kde můžete vyzkoušet paddleboard, wakesurf, šlapadla a další. K Adršpachu také samozřejmě neodmyslitelně patří pískovcové horolezectví.

V zimě Adršpach nabízí upravované běžecké trasy a v okolí je několik lyžařských vleků - Teplice nad Metují, Radvanice, Petříkovice.
IMG_20200731_194950.jpg
VÝLETY NA TRUTNOVSKU A BROUMOVSKU

Pokud se rozhodnete vyjet na vzdálenější výlet do okolí, určitě doporučujeme navštívit Skalní město Ostaš (16km), Jiráskovy skály - zámeček Bischofstein a vyhlídka Čáp (17km), Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují (17km), Broumovský klášter (24km), Babiččino údolí (34km), vodní nádrž Rozkoš (35km), Podzemní město Osówka v Polsku (38km), ZOO Dvůr Králové nad Labem (40km), Hospitál Kuks (40km), Krkonoše - Sněžka (50km), Stolové hory v Polsku (50km). 
KARTA HOSTA - BROUMOVSKO
 
  • Každý ubytovaný host od nás zdarma dostane tuto unikátní regionální kartu, která vám během pobytu poskytne řadu slev a výhod.
  • Například u nás v Adršpašských skalách Vám karta hosta zajistí vstup do skalního města bez předchozí rezervace (mimo exponované hodiny) dle ceníku pro nákup online​.
  • Více informací a místa či aktivity zapojené do projektu najdete na stránkách Region Broumovsko.
karta hosta
bottom of page