Adršpach a okolí

ADRŠPAŠSKÉ SKÁLY

Adršpašské skály se nachází cca 10 minut pěšky od ubytování. Skalní okruh je dlouhý 3,5 km a na jeho prohlídku byste si měli vyhradit 2,5 - 3 hodiny. Můžete se těšit na 16m dlouhý vodopád, projížďku po skalním jezírku, exponované vyhlídky, křišťálově čistou pískovnu nebo uličku úzkou pouhých 50 cm. Vstupenky si můžete zakoupit online nebo se nás zeptejte na KARTU HOSTA.

 

TEPLICKÉ SKÁLY

Teplické skalní město je od toho Adršpašského odděleno Vlčí roklí. Jeho prohlídkový okruh vede po modré značce a je dlouhý asi 6 km. Teplické skály jsou známé svými vysokými skalními útvary a rozsáhlými masivy. Symbolem Teplických skal je Skalní koruna, ale můžete se zde těšit na vyhlídku Střmen, chrámové stěny nebo místo zvané Sibiř, kde i v létě můžete najít sníh. Ke vstupu do Teplických skal se z Adršpachu pohodlně dostanete vlakem (1 zastávka)

 

KŘÍŽOVÝ VRCH
 

Když je skalní město plné, odpočinek hledejte na Křížovém vrchu.  Křížový vrch (667 m.n.m.) se nachází přímo naproti skalnímu městu Adršpach, za velkým parkovištěm, a není součástí skalního okruhu (neplatí se vstupné). Na vrchol se dostanete po křížové cestě ze 17. století s biblickými výjevy zasazených přímo do skal. Na vrcholu Vás čeká železný kříž z roku 1857 a především nádherný výhled na okolí Adršpachu. Při dobré viditelnosti dohlédnete až na hřeben Krkonoš. Pod vyhlídkou Křížového vrchu si můžete projít 2,5 km dlouhou naučnou stezku se 6 zastaveními. Stezka je nenáročná a u posledního zastavení Vás čeká překrásný výhled na panorama skal.

 

ZÁMEK ADRŠPACH

Zámek v Adršpachu stojí už stovky let. Při jeho návštěvě se vrátíte nejen do dob barona Nádherného, do bývalé adršpašské přádelní školy, ale poznáte i počátky českého pískovcového lezení, který k Adršpachu neodmyslitelně patří. Můžete se také pobavit s rodinou při hraní únikové hry, která Vás vtáhne do pohádky Třetí princ. Návštěvu si můžete osladit dortem a kávou v zámecké kavárně.

 

STAROZÁMECKÝ VRCH

Zřícenina hradu Adršpach na Starozámeckém vrchu (681 m n. m.) pochází ze 13. století. Když zvládnete pár strmých schodů, naskytne se Vám výhled na Dolní Adršpach a celé skalní město.